
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 700 kHz |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1.2 mA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | High Gain Amplifier |
Stock: 603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.31205 | $3.12050 |
| 25 | $0.27870 | $6.96750 |
| 50 | $0.26059 | $13.02950 |
| 100 | $0.24366 | $24.36600 |
| 300 | $0.22957 | $68.87100 |
| 500 | $0.21630 | $108.15000 |
| 1000 | $0.20860 | $208.60000 |
| 3000 | $0.19942 | $598.26000 |
| 5000 | $0.19065 | $953.25000 |
